Асоціація малих міст України, Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» та Асоціація «СІГРЕ – Україна» підтримуватимуть територіальні громади України в питаннях розвитку розподіленої генерації для покриття термінових потреб в електроенергії.
Сьогодні, 19 грудня, сторони підписали меморандум, що передбачає створення Проєктного офісу, на базі якого представники муніципалітетів зможуть отримати весь комплекс необхідних послуг щодо розвитку нових енергетичних потужностей – від формування проєктної ідеї до супроводу комерційної діяльності в енергоринку.
Підписанти меморандуму зазначають, що громади відіграють важливу роль у створенні нових енергетичних потужностей для безперебійної роботи критичної інфраструктури і забезпечення життєво необхідних послуг для людей. Водночас, щоб ефективно розвивати розподілену генерацію, громади потребують професійної підтримки, адже зазвичай не мають потрібного профільного досвіду, експертизи та ресурсів.
«Взаємодія із громадами в межах Проєктного офісу відбуватиметься на базі створеної АММУ платформи «Супермаркет Рішень для громад», якою користується понад 13 тисяч резидентів – працівників муніципалітетів. У межах проєкту «Посилення енергетичної стійкості громад» за підтримки РНБО нам вдалось активізувати підготовку критичної інфраструктури до можливих перебоїв зі світлом та процеси розподіленої генерації. За результатами цього проєкту в «Супермаркеті рішень для громад» відбулось 63 зустрічі, в яких взяло участь 417 громад. Ця робота триває і не зупиняється ні на мить», – зазначив Павло Козирєв, голова Асоціації малих міст України.
«У межах співпраці ЕКУ, як Оператор розподіленої генерації, надаватиме громадам комплексні консультаційні послуги на всіх етапах планування і реалізації енергетичних проєктів. Це включатиме вибір технічних рішень, створення економічних моделей та підтримку в отриманні необхідних дозволів. Більше того, ми плануємо запустити одну з перших агрегованих груп в Україні, здатну взяти на себе операційне та комерційне управління об'єктами розподіленої генерації, що включає планування навантаження, диспетчеризацію, купівлю та продаж електроенергії, оптимізацію небалансів. Таким чином, з одного боку, ми прагнемо зробити свій внесок у підвищення надійності енергосистеми, а з іншого – створити економічний ефект від роботи обладнання для громад», – сказав Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ.
«Маючи в своєму складі одних із найдосвідченіших технічних експертів, СІГРЕ-Україна готова допомагати громадам у складних питань, пов’язаних безпосередньо з вибором і експлуатацією обладнання. Ми впевнені, що саме з громад має розпочинатися розбудова розподіленої генерації в Україні», – Олександр Светелік, президент Асоціації «СІГРЕ-Україна».