31 березня 2025 року ГО «Поверни своє» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством юстиції України за підтримки Офісу Ради Європи в Україні (у рамках Проєктів «Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні» та «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні», які реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» 2023-2026) проведено відкритий діалог на тему: «Інформаційна безпека власності в умовах воєнних викликів і кіберзагроз».
 
Друга частина заходу була присвячена юридичним деталям, законодавчим новаціям і практичним тенденціям у процедурі верифікації (внесення даних до ДРРП) права власності на нерухоме майно, а також аналізу реальних кейсів. Воркшоп «Підтвердження права власності на нерухомість: що? як? навіщо?» проведе Ольга Оніщук, консультантка Офісу Ради Європи в Україні, співзасновниця ГО «Поверни своє», нотаріус.
 
Захід об’єднав представників органів влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, правозахисників та експертів, які обговорили актуальні виклики, пов’язані з підтвердженням та збереженням прав власності в умовах війни та кіберзагроз.
Голова Асоціація малих міст України Павло Козирєв виступив у межах дискусійної панелі, підкресливши важливу роль громад у процесі інформування населення про необхідність верифікації права власності. Він акцентував увагу на тому, що саме місцеве самоврядування зацікавлене у збільшенні кількості верифікованих власників житла, адже відповідний податок на нерухомість є складовою місцевих бюджетів.
Окремо Павло Козирєв торкнувся питання балансу між потребами громад у фінансових надходженнях та небажанням громадян брати на себе додаткове податкове навантаження. Він запропонував розглянути можливість більш гнучкої державної податкової політики, зокрема підвищення мінімального порогу для оподаткування або запровадження податкових пільг.
 
Також під час виступу було відзначено, що платформа Супермаркет Рішень для громад може стати дієвим каналом для комунікації між громадами та мешканцями з питань, пов’язаних із верифікацією майнових прав.
Захід став важливим кроком у формуванні спільної позиції щодо захисту майнових прав українців у складних умовах війни та посилення співпраці між усіма зацікавленими сторонами.