Етапи та результати впровадження енергоменеджменту в Чорноморській громаді
Поговоримо про:
✅Добровільне зобов’язання скоротити викиди парникових газів на своїй території за рахунок реалізації заходів щодо підвищення енергоефективності (далі - ЕЕ та розвитку відновлюваних джерел енергії (Європейська ініціатива Угода Мерів-схід, розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату Чорноморської громади до 2030 року).
✅Основні нормативні документи (Закон про енергоефективність, Постанова КМУ «Про впровадження систем енергетичного менеджменту», Проєкт постанови КМУ “Деякі питання функціонування систем енергетичного менеджменту”, Проєкт наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про затвердження складу, змісту, порядку розроблення та оновлення місцевих енергетичних планів»).
✅Мотиватори впровадження енергоменджменту (далі – ЕМ) (участь у грантових проєктах).
✅Перші кроки на шляху до ЕЕ (участь у Проєкті GIZ "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»).
✅Затвердження Концепції запровадження системи ЕМ в Чорноморській міській територіальній громаді.
✅Структура ЕМ.
✅Програмний інструмент для енергоменеджера.
✅Аналітика споживання ПЕР.
✅Робота над постійним покращенням.
Ці етапи сприяють створенню ефективної системи енергоменеджменту в Чорноморській громаді, що спрямована на зменшення енергоспоживання та підвищення сталості та економічної ефективності.