Вебінар: “Оцінювання місцевих програм на предмет врахування інтересів та потреб ВПО: презентація методичних рекомендацій”

Секції: ГРАНТИ
Дата: 27.05.2025 14:00 - 16:00
Компанiя: Проєкт Ради Європи
Спікер: Альона Луньова — кримська правозахисниця, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Спеціалізується на захисті прав ВПО, жителів ТОТ, учасниця розробки урядових стратегій та законодавчих змін у сфері внутрішнього переміщення; Юлія Лісова — адвокатка, національна консультантка Ради Європи, UNOPS, USAID, CIBE. Експертка з прав ВПО та представництва в ЄСПЛ, розробниця тренінгових програм для юристів і державних службовців.

Під час заходу буде представлено МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ АНАЛІЗУ Й ОЦІНЮВАННЯ МІСЦЕВИХ ЦІЛЬОВИХ ПРОГРАМ СТОСОВНО ВРАХУВАННЯ І ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ, а також розглянуто приклади з практики, обговорено актуальні виклики та шляхи їх подолання.

 

Чому варто долучитися?

✔️ВПО — значна частина населення багатьох громад, а врахування їхніх потреб — ключ до соціальної згуртованості, ефективної політики й залучення додаткових ресурсів.
✔️Ви отримаєте практичні інструменти для аналізу та вдосконалення місцевих програм.
✔️Зможете поставити запитання експерткам, які мають унікальний досвід у захисті прав ВПО та розробці державних політик.
✔️Участь у вебінарі допоможе вам зробити політику громади більш інклюзивною, сталою й орієнтованою на потреби людей.

 

Тренерки – консультантки проєкту Ради Європи «Полегшення доступу до прав людини й основних послуг для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що повертаються в Україну» 

 

Порядок денний:

14:00–14:10 – Вступне слово. Представлення теми та цілей вебінару
14:10–14:30 – Чому і як громадам варто враховувати потреби ВПО? Чи потрібна окрема МЦП для ВПО?
14:30–15:00 – Презентація Методичних рекомендацій щодо оцінювання місцевих програм
15:00–15:50 – Дискусія: оцінювання МЦП та досвіди врахування потреб ВПО. Сесія запитань і відповідей
15:50–16:00 – Підбиття підсумків

 

Вебінар проводитьcя  Асоціацією малих міст України у співпраці з Проєктом Ради Європи «Полегшення доступу до прав людини й основних послуг для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що повертаються в Україну», який імплементується в межах Плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова». Погляди, висловлені в публікації та під час вебінару, є відповідальністю авторського колективу й можуть не збігатися з офіційною політикою Ради Європи.

Для того, щоб записатись на вебінар, будь ласка, авторизуйтесь.
Ще не зареєструвалися?