Проєкт «Е-ЕТАР - Навчальний проєкт з енергетичної ефективності та енергетичного аудиту в Україні» складається з двох фаз. В рамах І фази 60 енергоаудиторів з України пройшли 10-денне навчання у Польщі впродовж листопада 2019 року – січня 2020 року.


Метою цього курсу є поширення знань про енергоефективність та підготовка до виконання енергетичних аудитів будівель в Україні.


Запрошуються представники громад взяти участь у безкоштовному онлайн-тренінгу для кандидатів в енергетичні аудитори в будівельній галузі. Курс включає теоретичні відео-лекції, онлайн-консультації, тестові завдання та інші матеріали.


Взяти участь у безплатному навчанні можуть усі, хто має інженерну освіту за спеціальностями, пов’язаними з будівництвом, опаленням та вентиляцією, енергетикою та архітектурою.


Організатори навчання - Національне агентство з питань енергозбереження (Krajowa Agencja Poszanowania Energii - KAPE S.A., та Фонд збереження енергії (Fundacja Poszanowania Energii – FPE.


Детальна інформація про проект доступна на веб-сайті: https://e-etap.com.ua/.


Старт навчання - 6 вересня.


Навчання – безкоштовно!


Реєстрація на курс за посиланням:
https://e-etap.com.ua/index.php/uk/navchannia/faza-ii/anketa-uchasnyka-navchalnoho-kursu-faza-ii

Програма курсу
1. Вступ. Інформація про проект E-ETAP. Мета, структура курсу та вимоги. Інформація про закон про охорону, використання та обробку особистих даних. Презентація лекторів.
2. Енергетична ефективність. Структура, типові технології та енергоспоживання житлових будинків в Україні. Комплексна термомодернізація житлових будинків. Фінансова оцінка та оптимізація запланованих заходів.
3. Політика енергоефективності у будівельній галузі ЄС та України. Фінансові інструменти - Фонд енергоефективності. Українські стандарти та законодавство у галузі термомодернізації будівель та енергетичного аудиту.
4. Основні методи та вимірювальні прилади в енергетичній діагностиці будівель. Моніторинг та аналіз фактичного споживання тепла та електроенергії.
5. Оцінка стану існуючої будівлі. Визначення втрат тепла через огороджувальні конструкції будівлі.
6. Енергоспоживання систем опалення та ГВП. Енергоспоживання систем вентиляції та охолодження повітря в будівлях, алгоритм розрахунку.
7. Енергетичний баланс будівлі
8. Сертифікат енергоефективності будівлі
9. Практичні розрахунки - приклад