7 грудня 2021 року голова Асоціація малих міст України Павло Козирєв взяв участь спільному  засіданні Українсько-литовського та Литовсько-української ділових рад.

?Тема засідання: «Діяльність енергосервісних компаній (ЕСКО) як метод підвищення енергоефективності».

⚡️Асоціація малих міст України допомагає громадам в застосуванні сучасних інструментів для залучення фінансових ресурсів та інвестицій для реалізації проектів та програм у громадах, поширення українського та міжнародного досвіду!

⚡️Участь у засіданні взяло більше 160 представників бізнесу, асоціацій, об’єднаних територіальних громад, посли України в Литві та Литви в Україні, голова Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Валерий Безус і президент Український союз промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.

⚡️Сутність концепції полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, лікарень тощо), підприємств впроваджуються приватними інвесторами — енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата їх послуг здійснюється виключно за рахунок економії.
??Литва впроваджує цей механізм з 2014 року, Україна – з 2016. Відрізняються лише масштаби.

⚡️Відтак, при нульових стартових інвестиціях бюджетна установа зменшує свої видатки, при цьому по завершенню контракту із ЕСКО-компанією (зазвичай це 3-5 років) отримує все обладнання у власність та продовжує заробляти на економії витрат ще принаймні 10 років.